Konferencja „OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE – DZISIAJ I JUTRO”

Zapraszamy do udziału w II edycji ogólnopolskiej konferencji poświęconej opiece długoterminowej.


W tym roku, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników i prelegentów, jak i podopiecznych placówek, którymi Państwo kierujecie, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszej konferencji i przenieść ją do Internetu.


Konferencja „OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE – DZISIAJ I JUTRO” online odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2020 roku. W ciągu tych trzech dni, w przygotowanym specjalnie dla nas studiu telewizyjnym w Warszawie, zlokalizowanym przy ul. Ojca Aniceta 7, odbędzie się sześć interaktywnych debat tematycznych (jedna debata poranna i jedna popołudniowa).


Tegoroczna konferencja stanowi kontynuację publicznej debaty na temat przyszłości opieki długoterminowej w Polsce, którą rozpoczęliśmy konferencją stacjonarną w listopadzie 2019 roku. Staraliśmy się wówczas, aby dyskusja obejmowała rekomendacje kierunków zmian w tym sektorze w oparciu o raport i zawarty w nim „dekalog opieki długoterminowej” przygotowany na zlecenie Koalicji przez zespół ekspertów pod kierunkiem prof. Piotra Błędowskiego ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Rekomendacje mają charakter kierunkowy i mogą, a wręcz powinny zostać uszczegółowione i rozbudowane.


Każda osoba, zainteresowana tematyką konferencji po bezpłatnym zarejestrowaniu może brać w niej czynny udział. Na stronie będą dostępne „na żywo” wszystkie debaty online, a także ich nagrania po zakończeniu.

Więcej informacji na stronie: http://www.opiekadlugoterminowa2020.pl/

Organizatorem jest Koalicja „Na pomoc niesamodzielnym”. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Opiekunów Medycznych objęło patronat merytoryczny nad wydarzeniem.