Dzień Opiekuna Medycznego

Drodzy opiekunowie medyczni.

14 maja to dzień, kiedy my, opiekunowie medyczni, mamy swoje święto.

Z tej okazji Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Opiekunów Medycznych wraz z Zarządem Fundacji OpiekunMedyczny.com.pl chce złożyć wszystkim opiekunom medycznym życzenia wytrwałości i siły w pracy z pacjentami oraz spełnienia marzeń w życiu prywatnym!

 

Dzień opiekuna medycznego to inicjatywa powstała w 2013 roku. W ramach obchodu Dnia Opiekuna Medycznego co roku w sobotę poprzedzającą 14 maja odbywa się Ogólnopolska Konferencja Opiekunów Medycznych. Od zeszłego roku wydarzenie to połączone jest z Wlanym Zgromadzeniem OSOM. W tym roku, z powodu aktualnej sytuacji w kraju zmuszeni byliśmy do przełożenia wydarzenia na 19.09.2020.

Promujcie Dzień Opiekuna Medycznego, gdzie tylko możecie – obchodząc go w pracy, publikując informacje na portalach społecznościowych czy w dowolny sposób który wam przychodzi do głowy. To w końcu Nasz dzień – Dzień Opiekuna Medycznego 🙂

Dlaczego 14 maja?

Jest to dzień śmierci Mary Seacole – opiekunki żołnierz rannych w Wojnie Krymskiej. Z racji swojego koloru skóry nie mogła dołączyć do Sióstr Miłosierdzia, jednak pomimo tego oddała się całkowicie opiece nad rannymi i chorymi.